AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Regulament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Administrator

Rank: Administrator
Data de inscriere : 16/05/2013
Varsta : 17
Localizare : Cluj
MesajSubiect: Regulament Joi Mai 16, 2013 6:08 am

Inainte de a te inregistra pe comunitate trebuie sa citesti acest regulament si sa fii deacord cu termenii si conditiile impuse de staff.
Odata cu finalizarea contului devii membru official al comunitatii noastre pe propria raspundere si iti asumi responsabilitatea pentru activitatea fata de acest forum.
Asadar . Prin urmare , regulile forumului sunt urmatoarele :

Forum
Toate serverele inscrise in comunitate nu trebuie sa faca reclama altor comunitati sau altor siteuri respectiv altor servere. Incalcarea acestei reguli se pedepseste cu suspendarea din comunitate pana la remedierea acestora si reintrarea in comunitate a serverului respectiv.
Odata ce vati inregistrat in comunitate trebuie sa respecti toti membri daca vrei sa fii respectat dar mai ales trebuie sa respecti staff-ul . Orice jignire ; postare ofensatoare ; santajare sau oricealtceva care ar putea afecta un vreun fel un membru se pedepseste dupa gravitatea situatiei. De la warn la ban temporar si chiar ban permanent.
Inainte de a deschide un nou subiect, asigura-te ca nu mai exista o discutie pe aceeasi tema, foloseste functia "Search". Titlul trebuie sa fie simplu si cat mai explicit.
Folosirea unui titlu mai descriptiv va ajuta sa primiti raspunsuri mai bune si mai rapid.
In cererile de admin / upgrade vor vota cu pro/contra doar acei jucatori care au cel putin VIP pe serverul respectiv.
Daca observati posturi, spamuri obscene, rasiste etc. anuntati-ne prin functia 'REPORT'.
NU acceptam motivatii de genul: nu am stiut, nu am vazut, am uitat, necunoasterea regulamentului nu te scuteste de pedeapsa.
Daca ai fost repins la o cerere de grad nu mai poti face una decat peste 7 zile!
Atentionari:
Raspunderea exagerata in anumite subiecte poate fi sanctionat prin warn/ban.La cererile admin / upgrade , nu raspundeti dupa fiecare pro/contra , folositi buton edit.
Raspunsurile trebuie sa contina minim 3 cuvinte altfel va fi considerat spam si va fi sanctionat cu warn/ban.
Raspunsurile trebuie sa fie corecte si concrete, nu pe langa subiect.
Folosirea excesiva a smileys este stric interzisa si poate fi sanctionata prin warn .
Un utilizator poate avea doar un singur cont, clonarea acestora sunt penalizate cu stergerea permanenta si blocarea adreselor de e-mail.
Este permisa continuarea unui subiect deschis de maxim 3 luni in urma.
Este interzisa deschiderea unui subiect referitor la un site anume pentru obtinerea de vizite, se considera reclama si se pedepseste drastic.
Sunt strict interzise raspunsurile cu "UP" in post pentru urcare ca ultim mesaj in categorie.
La 3 warn-uri primite pentru greseli pe forum se va da ban o saptamana pe acesta.
La 3 warn-uri acumulate din reclamatii , ban fara dovezi sau alte greseli pe server se vor penaliza prin sanctionarea adminului in cauza ceea ce poate insemna downgrade pentru o perioada de timp sau scoaterea permanenta a accesului.
Shoutbox:
Reclama de orice fel este interzisa.
Nu injurati si nu insultati alti membri.
Nu discutati teme care se regasesc pe forum.
Nu faceti reclama la servere chiar daca apartin comunitatii.
Nu floodati chatul. Cel mult 3 mesaje la rand.
NU exista exceptii de la regulament .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://arena-games-romania.hitforum.ro
Global Mod

Rank: Global Mod
Data de inscriere : 24/05/2013
Varsta : 17
Localizare : Gugesti
MesajSubiect: Re: Regulament Vin Mai 31, 2013 9:13 pm

E bun Regulamentul L-am citit si este foarte frumos
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului